Wspólne służby policjantów i słuchaczy z WSPol-u

Każdy policjant pragnący służyć w policji musi przejść szkolenie podstawowe. Jednym z jego elementów są zajęcia praktyczne. Dlatego kursanci w trakcie szkolenia odbywają pierwsze patrole pod okiem doświadczonych policjantów. Po raz kolejny takie patrole można było spotkać m.in. na drogach i ulicach powiatu ostródzkiego, m.in.: w Ostródzie, Morągu. Pod okiem policjantów grupa słuchaczy zdobywała policyjne szlify.

Wczoraj (13.03.2019) w powiecie ostródzkim szkolili się nowo przyjęci policjanci. 18 kursantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie pełniło służbę z policjantami prewencji i dzielnicowymi. Po odprawie i omówieniu zadań, młodzi funkcjonariusze ruszyli w rejony służbowe. Funkcjonariusze patrolowali okolice punktów handlowych, legitymowali osoby, czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem w powiecie, m.in.: w Ostródzie, Morągu.

W ten sposób młodzi policjanci pod okiem starszych kolegów zdobywali doświadczenie i rozwijali umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej. Dzięki wspólnym służbom z doświadczonymi policjantami, słuchacze w sposób praktyczny poznają metody pracy policji oraz uczą się prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe.

Dodatkowe patrole w miastach i większych miejscowościach spotkały się z przychylnością mieszkańców. I jak mówią doświadczeni policjanci, wspólne służby  to obopólna korzyść. Większa liczba policjantów na ulicach to większe poczucie bezpieczeństwa. Z kolei słuchacze nabywają zawodowego doświadczenia.

Policyjni wodniacy, przewodnicy psów, motocykliści z wydziałów ruchu drogowego, antyterroryści, specjaliści z zakresu kryminalistyki, dociekliwi kryminalni i gotowi na wszystko policjanci z prewencji – dla wielu z nich obowiązki służbowe i zadania jakie są przed nimi stawiane, są także okazją do rozwijania swoich zainteresowań, łączenia hobby z pracą, a także zdobywania zupełnie nowych doświadczeń. Jak zostać policjantem? Jakie warunki trzeba spełnić? Jak wygląda rekrutacja? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z naszej strony internetowej, klikając poniższy link

http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/wolnytekst/30101,Jak-zostac-policjantempracownikiem-policji.html

(KWP Olsztyn)