HALO MORĄG

Wspólny Bilet z coraz większym zasięgiem

Od 15 czerwca br. w ramach Wspólnego Biletu można kupić online bilety na połączenia realizowane przez Koleje Śląskie. Tym samym podróżni mogą korzystać już z oferty 9 przewoźników, co znacznie ułatwia planowanie łączonych podróży koleją po Polsce i zakup jednego biletu na cały przejazd.

Od teraz w systemie BILKOM można kupić bilety w ramach oferty Wspólny Bilet również na połączenia Kolei Śląskich. To oznacza, że już prawie wszyscy przewoźnicy, którzy w 2018 r. wyrazili chęć udziału w tym projekcie, sprzedają bilety na swoje połączenia w co najmniej jednym kanale dystrybucji (kasie biletowej lub systemie BILKOM).

Konsekwentny rozwój projektu Wspólnego Biletu to ogromny krok w kierunku kolei dostępnej i przyjaznej dla pasażera. Im łatwiejsze staje się łączenie podróży pociągami dalekobieżnymi z pociągami przewoźników regionalnych czy aglomeracyjnych, tym więcej osób będzie wybierać transport zbiorowy – mówi Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Wspólny Bilet to usługa, dzięki której osoby korzystające z usług kolei w Polsce mogą kupić jeden bilet na całą podróż – niezależnie od tego, z jakich pociągów korzystają i na jakich trasach podróżują. Oferta dotyczy przewoźników z Grupy PKP oraz kolei regionalnych i od początku jej trwania cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów – już ponad  1,2 mln osób skorzystało z tej usługi.

Pasażerowie oczekują przyjaznych rozwiązań, które ułatwią im kupienie biletów i samą podróż. Wspólny Bilet to właśnie taka usługa.. Liczba osób, które do tej pory skorzystały ze Wspólnego Biletu, to dla nas dowód, że decyzja o stworzeniu i konsekwentnym rozwijaniu tej oferty była słuszna. Bardzo nas cieszy, że rozwiązania wdrażane przez Grupę PKP służą całemu rynkowi kolejowych przewozów pasażerskich – mówi Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu PKP S.A. i Przewodniczący Rady Nadzorczej PKP Intercity S.A.

Podróże po całej Polsce ze Wspólnym Biletem

We Wspólnym Bilecie uczestniczą: PKP Intercity, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, POLREGIO, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Małopolskie, Koleje Śląskie oraz Arriva RP. Wspólny Bilet jest dostępny w okienkach kasowych wszystkich przewoźników uczestniczących w tej inicjatywie, a na podróże pociągami większości przewoźników także w systemie BILKOM (oprócz Kolei Mazowieckich).

Do dalszego wzrostu popularności kolei w Polsce potrzebne jest, aby była ona coraz bardziej dostępna, a także nowoczesna. Jako koordynator Wspólnego Biletu cieszy nas więc, że oferta kolejnych przewoźników jest dostępna online w ramach tego projektu. Planowanie podróży koleją po Polsce staje się coraz prostsze i jest możliwe już za pomocą kilku kliknięć – podkreśla Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

W Kolejach Śląskich zawsze wybieramy rozwiązania, które znacząco poprawiają komfort naszych pasażerów. Wiemy również, że planowanie podróży i zakup biletu to czynności, które mają być szybkie i proste. Tym samym cieszymy się, że dołączyliśmy do systemu BILKOM, co pozwala pasażerom na internetowy zakup Wspólnego Biletu. Jesteśmy w gronie najważniejszych przewoźników i wspólnie zapewniamy możliwość wyboru biletu, który nie tylko będzie najkorzystniejszy cenowo, ale również zostanie optymalnie dobrany pod kątem połączeń. Od teraz – wraz z KŚ – jeszcze łatwiej będzie można przemierzać kolejowe szlaki Polski, będąc pewnym, że ze Wspólnym Biletem jedziemy najtaniej i prosto do celu – mówi Patryk Świrski, Prezes Zarządu Kolei Śląskich sp. z o.o.

Pomysłodawcą wdrożenia Wspólnego Biletu było Ministerstwo Infrastruktury. Od strony technicznej za jego przygotowanie odpowiedzialna jest spółka PKP Informatyka, która czuwa nad wszystkimi fazami realizacji projektu – od analiz, projektowania, programowania, aż po zapewniany obecnie rozwój i utrzymanie.

W ramach realizacji zadań związanych z rozwojem  systemu BILKOM stale monitorujemy potrzeby i oczekiwania podróżnych. Nadal kluczowym aspektem jest umożliwienie planowania podróży oraz zakupu pełnej oferty rynku w jednej aplikacji umożliwiającej zakup Wspólnego Biletu. Dążymy do tego aby oferty wszystkich przewoźników działających w ramach Wspólnego Biletu były dostępne online w systemie BILKOM. Rozpoczęcie sprzedaży biletów Kolei Śląskich  umożliwia zaspokojenia potrzeb kolejnej grupy pasażerów. W systemie BILKOM można zakupić bilety: PKP Intercity, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, Polregio S.A, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Wielkopolskie, Koleje Małopolskie, Arriva RP, Koleje Śląskie.  Pasażer ma możliwość planowania podróży z uwzględnieniem ofert tych przewoźników dzięki czemu może znaleźć najlepsze połączenia w jednym systemie. Ponadto system BILKOM posiada zaawansowane algorytmy wyszukiwania najkorzystniejszych ofert uwzględniając w zakresie możliwość propozycji Wspólnego Biletu – mówi Tadeusz Turzyński, Prezes Zarządu PKP Informatyka, spółki odpowiadającej za utrzymanie oraz rozwój systemu.

Kolejnym etapem rozbudowy Wspólnego Biletu będzie wprowadzenie do oferty Kolei Dolnośląskich oraz przewoźników autobusowych i lokalnego transportu zbiorowego w poszczególnych aglomeracjach.

(PKP Intercity)

 

error: Nie kopiuj!!!