Warmia i Mazury

„Wszystkich Świętych 2023” – Dzień 1 listopada na drogach powiatu ostródzkiego

W celu zapewnienia płynności ruchu policjanci na bieżąco monitorowali rejon cmentarzy oraz drogi dojazdowe do tych miejsc, a w kulminacyjnych momentach ręcznie kierowali ruchem. W dniu 1 listopada na drogach powiatu nie doszło do wypadku drogowego, doszło jednak do pięciu kolizji. Zatrzymany został również kierowca z aktywnym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

W środę (01.11.2023 r.) w miejscowości Kajkowo przy ul. Henrykowskiej w gminie Ostróda doszło do kolizji drogowej w której 33-letni kierujący osobowym oplem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Przybyli na miejsce policjanci ostródzkiej drogówki przebadali mężczyznę pod kątem trzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Tego samego dnia w miejscowości miejscowości Dąbrówno policjanci Posterunku Policji zatrzymali do kontroli pojazd marki hyundai, którego kierowcą był 58-letni mężczyzna. W wyniku sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że kierowca posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Pojazd przekazano osobie wskazanej.

Kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15. W takim przypadku sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przed nami czas powrotów do miejsc zamieszkania – policjanci apelują  do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach.

Bezpiecznych powrotów do domów !

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!