Warmia i Mazury

„Wszystko dla mojej matki” z międzynarodowym wyróżnieniem

Jury 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Dhace – Dhaka International Film Festival w sekcji Kino Kobiet spośród 29 filmów przyznało nagrodę dla najlepszego filmu i reżysera filmowi WSZYSTKO DLA MOJEJ MATKI w reżyserii Małgorzaty Imielskiej.

O festiwalowe trofea każdego roku w Bangladeszu ubiega się około 200 filmów w ośmiu kategoriach. Dominuje kino azjatyckie, ale prócz tego zapraszane są starannie wybrane obrazy reprezentujące różne nurty kinematografii światowej. Film Małgorzaty Imielskiej był jedynym reprezentującym polską kinematografię w konkursie DIFF.

Film Małgorzaty Imielskiej zanim trafił na polskie ekrany (17 grudnia 2019) został dostrzeżony na kilku festiwalach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Te najważniejsze to: Nagroda za najlepszy debiut aktorski Zofii Domalik (świeżej absolwentki warszawskiej PWST) na 44.FPFF w Gdyni, Nagroda Publiczności na 35.Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Ponadto wyróżnienie specjalne jury za debiut reżyserski na 35.WFM oraz na 24.Forum Kina Europejskiego CINERGIA. Nagroda Specjalna Jury na MFF w Kazachstanie w kategorii Nowa Generacja.

Część zdjęć kręcono na Warmii i Mazurach m.in. we wsi Purda, nad Serwentem i w Jezioranach. „Wszystko dla mojej matki” dotyka ważnych spraw życiowych. Historia piętnastoletniej Oli jest opowieścią o dziewczynach z poprawczaka, o agresji i gwałcie w życiu codziennym. Mówi też o potrzebie bliskości, empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Koproducentem obrazu jest Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, utworzony przez samorząd województwa.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!