AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Wyjaśnienie dot. stanu przejściowego w odbiorze odpadów

Związek Gmin Regionu Ostródzko-iławskiego „CZYSTE ŚRODOWISKO” zwrócił się do Burmistrzów i Wójtów Gmin zrzeszonych w Związku z informacją: – W ostatnich dniach miesiąca maja spotykamy się w Biurze Związku z wieloma zapytaniami mieszkańców na temat zmiany systemu odbioru odpadów komunalnych wynikającej z powszechnego obowiązku segregacji odpadów i wynikającego z tego tytułu stanu przejściowego – napisał Adam Żyliński, wiceprzewodniczący Zarządu Związku Gmin Regionu Ostródzko-iławskiego „CZYSTE ŚRODOWISKO”.

Dalej czytamy w piśmie: Najczęściej pojawiające się pytania dotyczą sytuacji, gdy nastąpił już — zgodnie ze „starym” harmonogramem — ostatni w miesiącu maju odbiór odpadów i operator nie pozostawił w miejscu odbioru worków, czy też (w zasobach wielolokalowych) pojemników przeznaczonych na segregację odpadów.  Uprzejmie wyjaśniamy, że przyjęliśmy duży margines tolerancji jeśli chodzi o pierwszy odbiór odpadów komunalnych według nowych harmonogramów obowiązujących od 1 czerwca 2020 roku. Nie przewidujemy żadnych restrykcji z powodu nieprawidłowego segregowania, wynikającego z pozostałości odpadów z miesiąca maja i z pierwszych dni miesiąca czerwca. Za stan przejściowy uznajemy czas pomiędzy ostatnim majowym odbiorem a pierwszym odbiorem czerwcowym. Okres prawidłowej segregacji nastąpi w czasie, kiedy stwierdzimy, że wszystkie posesje domków prywatnych, wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni zostały zaopatrzone w pojemniki i worki przeznaczone do segregacji.

Bardzo prosimy, by w sposób przejrzysty i jednolity informować o powyższym mieszkańców we wszystkich gminach członkowskich Związku.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!