AktualnościHalo MorągKultura i SztukaWieści z ratusza

Wyjątkowa wystawa projektu #STOPdepresji w morąskim ratuszu

Jarosław Rowicki, prezes Stowarzyszenia „Leśny Cross” zaprasza do galerii morąskiego ratusza, gdzie można obejrzeć prace, które będzie można wylicytować i wesprzeć w ten sposób projekt #STOPdepresji.

– #STOPdepresji to projekt charytatywny którego celem jest pozyskanie środków na powstanie grupy wsparcia w Morągu dla osób borykających się z depresją i zaburzeniami osobowości – mówi jego pomysłodawca Jarosław Rowicki, prezes Stowarzyszenia „Leśny Cross”.

Podczas trzydniowego wydarzenia będą organizowane na terenie Morąga wykłady, prelekcje, warsztaty związane tematem szeroko rozumianego zdrowia psychicznego.

– Można już zobaczyć na wystawie obrazy przeznaczone do licytacji. Swoje prace zaoferowali Edith Arntzen (z domu Edyta Pankiewicz – morążanka i moja szkolna koleżanka ) Mariusz Arsoba, Dorota Krupka, Waldemar Bobrowski, Malowane Małżeństwo, Jerzy Rymar, Anna Milewska, Adam Remlajn i Grzegorz Ociepski, Marta Wyczółkowska, Bogusław Safijański – dodaje Jarosław Rowicki.

Głównym wydarzeniem będzie 12-godzinny bieg krosowy „Parkowy Ultra Kros #STOPdepresji” który odbędzie się 16 marca w Parku Miejskim w Morągu.

Skąd pomysł na taki właśnie projekt: Choroba bliskiej osoby otwiera oczy na ten problem. Brak dostępu do pomocy psychiatrycznej i psychologicznej zwłaszcza w małych miejscowości jest bardzo utrudniona lub wręcz niemożliwa a jak się okazuje wokół jest mnóstwo osób które borykają się z tą chorobą u siebie, rodziny, przyjaciół oraz jak bardzo potrzebujemy wsparcia, pokierowania lub po prostu rozmowy.

Wystawę w ratuszowej galerii można oglądać do 6 marca br.

Nasz portal jest patronem medialnym wydarzenia #STOPdepresji.

(red./fot. dw)