Warmia i Mazury

Wyłudził w sieci ponad 27 000 złotych

Aktem oskarżenia zakończyło się postępowanie przeciwko 24-letniemu mieszkańcowi Ostródy, który na portalach internetowych oszukał kilkanaście osób wyłudzając przy tym łącznie ponad 27 tys. zł. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

O przestępczym procederze policjanci z ostródzkiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą dowiedzieli się kilka miesięcy temu, kiedy to do jednostki zaczęły wpływać zawiadomienia o oszustwach internetowych. Pokrzywdzonymi były osoby z terenu całej Polski.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego ostródzcy policjanci ustalili, że 24-letni mieszkaniec Ostródy za pośrednictwem portali internetowych oferował sprzedaż różnych przedmiotów. Były to między innymi telefony, sprzęt elektroniczny oraz sprzęt AGD. Na jego oferty odpowiedziało kilkanaście osób. Wpłaciły one pieniądze na jego konto, jednak nie otrzymały zakupionego towaru. W ten sposób mężczyzna wyłudził ponad 27 000 złotych.

24-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty oszustwa. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Jak tłumaczył potrzebował pieniędzy i w ten sposób postanowił je zdobyć.

Policjanci zakończyli to postępowanie aktem oskarżenia, który zostanie przesłany do sądu. To tam zostanie podjęta decyzja o dalszym losie mieszkańca miasta.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!