Warmia i Mazury

Wypadek drogowy na drodze S7

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze S7 w okolicach Wólki Majdańskiej. Według wstępnych ustaleń kierowca peugeota po dwukrotnym uderzeniu w barierki, mimo uszkodzonego pojazdu, kontynuował jazdę. Miał przejechać tak około 3 km. Badania krwi wykażą, czy mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (9.11.2020 r.) około godz. 17:00 na drodze S7 w okolicach m. Wólka Majdańska. Według wstępnych ustaleń, kierowca peugeota, jadąc w kierunku Gdańska, podczas wykonywania manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pas dzielący jezdnie a następnie uderzył w bariery ochronne z lewej oraz prawej strony pasa ruchu. Mimo, iż pojazd uległ uszkodzeniu, kierowca kontynuował jazdę. Zatrzymał auto dopiero po przejechaniu około 3 km, w okolicach m. Liksajny. Świadkiem całego zdarzenia był zgłaszający, który po zatrzymaniu auta zadbał o bezpieczeństwo podróżujących peugeotem i wezwał na miejsce służby ratunkowe.

Jak okazało się, za kierownicą peugeota siedział 44 letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Kontakt z nim był bardzo utrudniony. Miał bełkotliwą mowę. Czuć było od niego silną woń alkoholu, co mogło wskazywać, iż kierowca nie jest trzeźwy. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w jego organizmie. W związku z tym, pobrana została mu krew do dalszych badań.

Kierowca wraz z pasażerką zostali przetransportowani do szpitali, gdzie udzielona została im pomoc lekarska. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności oraz przyczyn tego wypadku drogowego.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!