AktualnościHALO MORĄG

Wypadek drogowy w miejscowości Łączno

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w m. Łączno. Według wstępnych ustaleń 19- letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka mercedesem. Wypadki, do których dochodzi przez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, niosą ze sobą najpoważniejsze konsekwencje. To w nich ginie najwięcej osób i najwięcej ich uczestników odnosi bardzo poważne obrażenia. Niestety często dochodzi do nich wtedy, gry prędkość auta zsumuje się z młodzieńczą brawurą.

Wczoraj (19.02) około godz. 7:30 w m. Łączno doszło do wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń 19- letni kierowca subaru na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka mercedesem. Kierująca mercedesem potrzebowała pomocy lekarskiej. Trafiła do szpitala ze złamaną nogą. Młody kierowca również został przetransportowany do szpitala celem przeprowadzenia dokładnych badań.

Za spowodowanie wypadku drogowego 19- latek odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają

Nadmierna prędkość wciąż pozostaje główną przyczyną tych najniebezpieczniejszych zdarzeń drogowych. Wypadki, do których dochodzi przez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, niosą ze sobą najpoważniejsze konsekwencje, którymi są śmierć i poważne obrażenia ich uczestników. Dlatego apelujemy do kierowców – szczególnie tych z najkrótszym stażem za kierownicą – o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości jazdy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!