AktualnościHALO MORĄG

Wypił piwo w samochodzie i … odjechał

Przed sądem odpowie 60- letni mieszkaniec Morąga, który kierował pojazdem po wypiciu alkoholu. Mężczyzna siedząc w swoim aucie wypił piwo, a następnie odjechał. Całą sytuację widziała mieszkanka miasta, która natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy. Dzięki tej wzorowej postawie obywatelskiej kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu.

Wczoraj (04.03) około godz. 15:00 policjanci z Morąga otrzymali informację od mieszkanki miasta, że kierowca renaulta spożywał alkohol w swoim samochodzie a następnie odjechał. Funkcjonariusze zatrzymali opisywany samochód do kontroli. Za kierownicą siedział 60- latek. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało, że mężczyzna znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Mimo, iż jest to wartość wykroczeniowa kierowca nie uniknie odpowiedzialności za swoje nieprzemyślane zachowanie. Policjanci zatrzymali już jego dokument prawa jazdy, a sprawa trafi do sądu.

Na pochwałę natomiast zasługuje zachowanie zgłaszającej, która widząc niepokojącą sytuację nie zastanawiała się ani chwili i zadzwoniła na numer alarmowy. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również sami mieszkańcy naszego powiatu, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!