AktualnościHALO MORĄG

Wyróżnienia na Święto Niepodległości #42blp

Żołnierze 42 batalionu lekkiej piechoty w Morągu, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej spotkali się na placu apelowym przy ul. Saperskiej 1 w Olsztynie na uroczystym apelu, by uczcić odzyskanie przez naród polski niepodległego bytu państwowego. Dowódca Brygady płk Mirosław Bryś dziękując żołnierzom i pracownikom za służbę wyróżnił ich medalami, odznakami brygadowymi, listami pochwalnymi ze zdjęciem na tle sztandaru wojskowego i awansami.

por. Dariusz Wieczorek, st. sierż. Paweł Koć oraz kpr. Kamil Murzyn zostali odznaczeni Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”.

Medalem „Za zasługi dla obronności kraju” wyróżnia się osoby, które wykazały męstwo lub odwagę w bezpośrednim działaniu związanym z obronnością kraju albo osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych. A także posiadają szczególne zasługi w dziedzinie rozwoju myśli i techniki wojskowej oraz potencjału obronnego jak również w zakresie szkolenia i wychowania wojskowego, zaś swoją pracą zawodową bądź działalnością w organizacjach społecznych znacznie przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju.

 – por. Bartosz Kępski, por. Dariusz Wieczorek otrzymali odznakę Zasłużony Żołnierz RP. Mjr Krzysztof Mularonek, chor. Tomasz Panasiuk i st. sierż. Paweł Koć odznakę pamiątkową 4W-MBOT.

– kpr. Łukasz Nowak otrzymał list gratulacyjny od Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej za uzyskanie bardzo dobrych wyników w szkoleniu i działalności służbowej.

(kpr. Angelika Żmijewska , specjalista ds. komunikacji 42blp)

error: Nie kopiuj!!!