Wyróżnienie dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu otrzymała wyróżnienie “za zbudowanie atrakcyjnego, wciągającego wydarzenia wokół specyfiki pracy biblioteki i tematu książki, również jako przedmiotu, a także za aktywne włączenie do akcji “nieczytelników” od organizatorów konkursu w ramach Nocy Bibliotek.

Organizatorzy Nocy Bibliotek, w celu wyróżnienia pracy bibliotekarzy, zorganizowali konkurs na najlepszą relację z przeprowadzonej akcji w danej bibliotece. Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu wzięła udział w konkursie zgłaszając zarówno pisemną jak i fotograficzną relację z wydarzenia.

Decyzją jury w składzie:

Joanna Górska – dyrektor ds. współpracy Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, współorganizator akcji, Agnieszka Koszowska – redaktorka naczelna portalu biblioteki.org, koordynatorka projektów, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – współorganizator akcji; Robert Kozłowski – kierownik Działu Bibliotek firmy Platon – dystrybucja książek – partner i sponsor konkursu, Katarzyna Sołtan-Młodożeniec – krajowa koordynatorka akcji Noc Bibliotek, Centrum Edukacji Obywatelskiej – główny organizator akcji,

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu otrzymała wyróżnienie “za zbudowanie atrakcyjnego, wciągającego wydarzenia wokół specyfiki pracy biblioteki i tematu książki, również jako przedmiotu, a także za aktywne włączenie do akcji “nieczytelników””.

Nagrodą za wyróżnienie był zestaw nowości książkowych oraz firmowych gadżetów ufundowanych przez firmę Platon.

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu 5 października 2019 r. po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek. W tym roku bawiliśmy się po hasłem “Noc bibliotek z Czytosławem!” Ponad 200 uczestników akcji korzystało m.in. z animacji Małgorzaty Kadylak, giga kolorowanki z Czytosławem, kącika z czyto-zakładkami, 3000 puzzli z naszym niebieskim ulubieńcem, warsztatów komiksowych oraz warsztatów z animacji poklatkowej, quizów z nagrodami, wyścigów robotów, podziemnego czytania, giga twistera, sali bez prądu i wielu innych atrakcji.

Dyrektor oraz pracownicy biblioteki serdecznie dziękują za udział wszystkim uczestnikom oraz wolontariuszom, którzy pomogli nam po raz kolejny stworzyć tak wyjątkowe wydarzenie!

(MBP Morąg/red.)