AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Wystawa fotograficzna „Borsuki wokół nas”

Od 1.02.2021 do 31.02.2021 w Galerii Lokalnych Artystów w Wypożyczalni dla Dorosłych będzie można oglądać wystawę fotograficzną „Borsuki wokół nas”, prezentującą zdjęcia wykonane przez Pawła Figlanta.

Zainteresowanie Autora borsukami zaowocowało serią przepięknych zdjęć tych zwierząt w naturalnym otoczeniu. Niedawno ukazała się również książka – album Pana Pawła pt.: „Borsuki wśród nas”, której egzemplarz Autor podarował Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu, dzięki czemu każdy może ją teraz wypożyczyć w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Autor pisze o sobie:

„Mieszkam w pięknej miejscowości Raj. Od najmłodszych lat fascynuję się przyrodą Polski. Zaczęło się od czytania książek o tej tematyce, potem doszły wielogodzinne obserwacje w terenie  przy pomocy lornetki. Po kilku latach postanowiłem uwieczniać to co widzę w kadrach, żeby inni mogli również zobaczyć piękno otaczającej nas przyrody, która niestety z upływem lat znika. Borsuki to jeden z wielu tematów który mnie  fascynuje.

Te tajemnicze sympatyczne zwierzaki wielokrotnie oglądałem u innych na zdjęciach. Aż w pewnym momencie postanowiłem się z nimi zmierzyć”.

Osoby, które nie mają możliwości odwiedzenia Biblioteki i obejrzenia wystawy na żywo, serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku (www.facebook.com/bibliotekamorag), gdzie codziennie będziemy prezentować jedną fotografię z kolekcji Autora.

(MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!