Warmia i Mazury

Wzór e-Faktury udostępniony na ePUAP

Na ePUAP została opublikowana struktura logiczna e-Faktury (FA_VAT). Opublikowany wzór uwzględnia uwagi zgłoszone podczas testów do roboczej wersji struktury. e-Faktura będzie obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.

Wzór struktury logicznej e-Faktury (FA_VAT) jest dostępny w Centralnym Repozytorium Wzorów Dokumentów Elektronicznych (CRWDE) na platformie ePUAP.

Opublikowany wzór uwzględnia uwagi wniesione w ramach testów roboczej wersji struktury, rozpoczętych w październiku 2021 roku. Dziękujemy za uwagi zgłoszone w ramach testów.

Główne zmiany to:

zmiana opisów kodów krajów członkowskich i kodów walut

zmiana definicji elementu TAdres, w tym dodanie nowego typu TGLN

dodanie elementu TZnakowy20

zmiana definicji elementu TNumerKSeF

zmiana definicji wybranych elementów znakowych na typ integer

wprowadzenie maksymalnych liczb wystąpień niektórych elementów np. Transport, WysylkaPrzez

aktualizacja opisów niektórych elementów np. P_15, P_18A

dodanie nowych elementów grupujących, np. PlatnosciCzesciowe, TerminyPlanosici, Umowy, Zamowienia.

Struktura będzie obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.

Aktualnie trwają prace nad dostosowaniem środowiska testowego do wysyłki plików według zaktualizowanego wzoru. Planujemy udostępnienie zaktualizowanego środowiska testowego 13 grudnia 2021 roku – poinformujemy o tym w osobnym komunikacie.

Przypominamy, że polscy przedsiębiorcy od stycznia 2022 r. będą korzystać z e-Faktury dobrowolnie. Będzie to jedna z dopuszczalnych form dokumentowania sprzedaży – obok faktur papierowych i faktur elektronicznych, które już obecnie funkcjonują w obrocie gospodarczym. Planujemy, aby w 2023 r. przedsiębiorcy obowiązkowo korzystali z e-Faktury.

(KAS Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!