Warmia i Mazury

Wzorowa postawa obywatelska mieszkańca gminy Ostróda

Przed sądem odpowie 44- letnia mieszkanka województwa Kujawsko- Pomorskiego, która prowadziła pojazd w stanie nietrzeźwości. Kobieta została ujęta przez mieszkańca gminy Ostróda.

Ujęcie obywatelskie jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możemy uratować komuś życie.
Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem. Tak było również tym razem.
Wczoraj (16.06.2021 r.) około godz. 23:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Ostródzie. Do zgłaszającego podjechała kobieta i zapytała go o dalszą drogę. Podczas rozmowy mężczyzna wyczuł od niej woń alkoholu. Ku jego zdziwieniu, 44- latka wsiadła do samochodu i odjechała. Zgłaszający pojechał za nią i wykorzystując moment, gdy się zatrzymała, uniemożliwił jej dalszą jazdę. badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 2 promile. Za popełnione przestępstwo mieszkanka województwa Kujawsko- Pomorskiego odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają

Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu ostródzkiego.
Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!