Warmia i Mazury

Wzorowa postawa obywatelska

Wzorową postawą obywatelska wykazała się zgłaszająca, która widząc niebezpieczne manewry, jakie wykonywał kierowca mercedesa i podejrzewając, że może on być nietrzeźwy postanowiła poinformować o tym policjantów. Jej podejrzenia okazały się słuszne. 67- latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj (30.09.2020 r.) o godz. 18:00 na numer alarmowy zadzwoniła kobieta zgłaszając, że jadący przed nią kierowca mercedesa może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierowca wykonywał niebezpieczne manewry i jechał tzw. wężykiem. Na miejsce natychmiast zadysponowani zostali policjanci, którzy zatrzymali opisywany samochód do kontroli i potwierdzili podejrzenia zgłaszającej. Siedzący za kierownicą mercedesa 67- latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem.
Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu ostródzkiego.
Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również sami mieszkańcy naszego powiatu, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!