XI powiatowe zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP

W sobotę, 14 września ostródzki stadion lekkoatletyczny był areną sportowej rywalizacji jednostek ochotniczych straży pożarnych powiatu ostródzkiego. Do zawodów, które odbywają się co dwa lata,  przystąpiło sześć drużyn żeńskich i jedenaście męskich. Byli to zwycięzcy zawodów na poziomie gminnym w roku 2018 i 2019.

Zawody rozpoczęły się od złożenia meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP dh Ryszardowi Harasimowi, który złożył dh Bogdan Grzymowicz – członek zarządu powiatowego. Na zawody przybyli Starosta Ostródzki, bryg. Tomasz Ostrowski Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie, bryg. Piotr Wlazłowski iławski Komendant Powiatowy PSP oraz samorządowcy z województwa i powiatu ostródzkiego. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Iławie spośród funkcjonariuszy KP PSP Iława pod przewodnictwem st. kpt. Piotra Szyslera. Rywalizacja sportowa była zacięta, ale w duchu fair play. Pierwszą konkurencją była sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów z przeszkodami. Zawodnicy musieli pokonać między innymi slalom pomiędzy tyczkami, przebiec po równoważni, czy podłączyć wąż gaśniczy do rozdzielacza i prądownicy gaśniczej. Drugą konkurencją było ćwiczenie bojowe. Zawodnicy w tym przypadku na czas sprawiali wężową linię ssawną oraz dwie gaśnicze. Przy pomocy strumienia wody musieli strącić z podestów przeszkody. Zgodnie z regulaminem suma punktów przyznanych po dwóch konkurencjach dawała wynik w klasyfikacji generalnej. Przy czym za wykonanie konkurencji w jak najkrótszym czasie, drużyna proporcjonalnie otrzymywała najmniejszą liczbę punktów.

Mistrzyniami Powiatu w kategorii drużyn kobiecych zostały druhny z OSP Miłakowo, srebrny medal przypadł druhnom z OSP Smykówko – gm. Ostróda, na trzecim stopniu podium stanęła kobieca drużyna z OSP Florczaki – gm. Łukta.

Mistrzami Powiatu w kategorii drużyn męskich, w zawodach sportowo – pożarniczych OSP została drużyna OSP Brzydowo – gm. Ostróda, drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Jurki – gm. Morąg, a brązowymi medalistami zostali strażacy ochotnicy z Miłomłyna. Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody wręczyli drużynom komendanci PSP, samorządowcy oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

(tekst i fot. kpt. Grzegorz Różański)