XIII Sesja Rady Miejskiej w Morągu: ważne decyzje i plany na przyszłość gminy
W piątek, 28 marca 2025 roku w sali konferencyjno-szkoleniowej Ratusza Miejskiego w Morągu odbyła się XIII sesja Rady Miejskiej, podczas której radni zajęli się szerokim spektrum tematów kluczowych dla funkcjonowania gminy.
Spotkanie rozpoczęło się od przyjęcia protokołów z poprzednich sesji oraz przedstawienia informacji o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym przez Przewodniczącego Rady i Burmistrza Morąga. Kluczowe punkty obrad dotyczyły sprawozdań z działalności różnych instytucji i programów, w tym Morąskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za rok 2024.
Radni podjęli szereg uchwał, w tym te dotyczące zmian budżetowych na 2025 rok, warunków przyznawania usług opiekuńczych, a także przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Ważnym punktem było także zatwierdzenie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2025-2038. W ramach sesji zatwierdzono również zadania związane z administracją rządową, takie jak utrzymanie grobów i cmentarzy, a także wyrażono zgodę na przeprowadzenie na terenie gminy konsultacji społecznych w formie Budżetu Obywatelskiego oraz wymagań jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego.
Dodatkowo, morąska Rada Miejska wyraziła zgodę na przystąpienie do partnerstwa w ramach programu Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur oraz sprzedaż kilku działek na terenie gminy. Uchwały te mają na celu nie tylko poprawę jakości życia mieszkańców, ale także zwiększenie efektywności zarządzania środkami publicznymi.
(red./fot. dw)

