AktualnościHALO MORĄG

XXI Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Morągu

Na stadionie miejskim w Morągu odbył się XXI Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych – Szymanowo 2023.

W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn ze szkół specjalnych, 70 zawodników z całego regionu: Elbląg, Kętrzyn, Szymanowo, Kruzy, Giżycko, Olsztyn, Działdowo.

Impreza tradycyjnie zaczęła się od wprowadzenia ekip na płytę boiska oraz odegrania hymnu olimpiad i złożenia przyrzeczenia przez Szymona Dutkowskiego – zawodnika Olimpiad w Szymanowie.

Po części oficjalnej zaczęły się pierwsze mecze, które były rozgrywane jednocześnie na dwóch boiskach.

Na zakończenie turnieju, wszyscy posilili się ciepłym bigosem, a później przyszła pora na medale i nagrody, które rozdali uczestnikom dyrektorowie SOSW w Szymanowie – Jarosław Witek i Mariola Jurecka.

Olimpiady Specjalne to wspieranie i rozwój sportowy dzieci „specjalnych” potrzeb, każdy jest wyróżniony, niezależnie od tego jaką grupę sprawnościową reprezentuje. Najlepszym tego dowodem była radość i zadowolenie podczas wręczania nagród.

Organizatorami turnieju byli: Klub Olimpiad Specjalnych w Szymanowie, Regionalny Oddział Olimpiad Specjalnych Polska Warmińsko-Mazurskie.

Współorganizatorzy: Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Szymanowie, Klub Sportowy Huragan Morąg, Stowarzyszenie Dębowe Wzgórze.

(SOSW Szymanowo)

error: Nie kopiuj!!!