XXII Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu”

Odbył się XXII Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu”. Na przegląd składały się występy przedszkolaków, uczniów klas I-III, IV-VI i VII-VIII Szkoły Podstawowej oraz uczniów szkół średnich i osób dorosłych. Kolędy i pastorałki śpiewali soliści, duety, chóry, młodzieżowe kapele i grupy wokalne.

Laureatów konkursu wybrało Jury pod przewodnictwem muzyka – Jerzego Mudrego, którego wspierali: Irena Frąckiewicz – muzyk oraz Monika Lipka – pracownik Wydziału Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim w Morągu.

Werdykt Jury:

PRZEDSZKOLAKI

III miejsce ex aequo: IGNACY GIESZCZYŃSKI Z MORĄSKIEGO DOMU KULTURY za wykonanie utworu: „Świeć gwiazdeczko”, opiekun: Malwina Gieszczyńska

oraz HANNA DADOS za piosenkę „Bosy pastuszek”, opiekun: Aneta Tylutka

II miejsce ex aequo: ALEKSANDRA PAWŁOWSKA za piosenkę „Pastorałka od serca do ucha”, opiekun: Dagmara Pawłowska

oraz LILIANA TYLUTKA Z PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO „MALI ODKRYWCY” W KĘTRZYNIE za utwór „Podarunki z nieba”, opiekun: Aneta Tylutka

I miejsce ex aequo: ZOFIA MATEJEK-USARZEWICZ za interpretację piosenki „Aniołek maleńki jak wróbelek”, opiekun: Julita Matejek

oraz LENA PYRKA Z PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO „MALI ODKRYWCY” W KĘTRZYNIE za wykonanie „Kołysanki dla dzieciątka”, opiekun: Aneta Tylutka

Nagroda specjalna: „WESOŁE NUTKI” Z PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO „MALI ODKRYWCY” W KĘTRZYNIE za piosenkę „Puk, puk, puk”, opiekun: Aneta Tylutka

KATEGORIA WIEKOWA: UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (KLASY I-III)

Wyróżnienie: URSZULA KOSATY Z KĘTRZYŃSKIEGO CENTRUM KULTURY za interpretację „Pastorałki prosto z nieba”, opiekun: Sławomir Szuszczewicz

III miejsce ex aequo soliści: LENA RYBSKA Z GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU W MAŁDYTACH za wykonanie kolędy „Lulajże Jezuniu”, opiekun: Jacek Dziadkowiec

oraz EWA FIEDOROWICZ za utwór „Jedyna taka noc”, opiekun: Magdalena Fiedorowicz

II miejsce ex aequo soliści: JULIA KRZYŻANIAK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W MORĄGU za wykonanie „Kołysanki dla dzieciątka”, opiekun: Monika Borowska

oraz ZOFIA LACH Z KĘTRZYŃSKIEGO CENTRUM KULTURY za piosenkę „Przysiadło słonko”, opiekun: Sławomir Szuszczewicz

I miejsce ex aequo soliści: NATALIA GÓRECKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W KĘTRZYNIE za utwór „Noel”, opiekun: Dorota Gwarda

oraz FRANCISZEK MACHNOWSKI Z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W LIDZBARKU WARMIŃSKIM za wykonanie piosenki „List do św. Mikołaja”, opiekun: Małgorzata Habuda

III miejsce zespoły: DUET: MARTYNA SZYMAŃSKA, KORNELIA MATEUSZCZAK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W MORĄGU za interpretację utworu „Maleńki Jezu”, opiekun: Anna Mucha

II miejsce zespoły: UCZNIOWIE Z CZWÓRKI: JULIA KRZYŻANIAK, JULIA WASILEWSKA, ALICJA CZERNIAK, BARTOSZ KRAWCZAK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W MORĄGU za piosenkę „Do stajenki”, opiekun: Monika Borowska

I miejsce zespoły: ZESPÓŁ „MINI JEDYNECZKI” ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W KĘTRZYNIE za utwór „Oto o północy”, opiekun: Dorota Gwarda

KATEGORIA WIEKOWA: UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (KLASY IV-VI)

II miejsce soliści: NIKOLA GŁUSZYK Z PASŁĘCKIEGO OŚRODKA KULTURY za piosenkę „Hej ludzie idą święta”, opiekun: Wojciech Haza

I miejsce soliści: ALICJA DĄBROWSKA Z PAŁACU MŁODZIEŻY IM. ORLĄT LWOWSKICH W OLSZTYNIE za interpretację utworu „Pierwsza gwiazda”, opiekun: Judyta Mazur

III miejsce zespoły: ZESPÓŁ „TONACJA” NR 2 Z MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W OLSZTYNKU za piosenkę „Skrzypi wóz”, opiekun: Dorota Partyka

II miejsce zespoły: TRIO: GABRIELA POSTEK, PATRYCJA SZABUNIA, BIANKA BONA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W MORĄGU za utwór „Sianko na stół”, opiekun: Ewa Łuszcz

I miejsce zespoły: ZESPÓŁ „JEDYNECZKI” ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W KĘTRZYNIE za utwór „Radość dziś nastała”, opiekun: Dorota Gwarda

KATEGORIA WIEKOWA: UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (KLASY VII-VIII)

III miejsce soliści: KAJA NOWAKOWSKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W MORĄGU za wykonanie piosenki „Ding Dong”, opiekun: Lidia Winnicka

II miejsce soliści: KINGA JANKIEWICZ Z PASŁĘCKIEGO OŚRODKA KULTURY za utwór „Mario, czy już wiesz?”, opiekun: Wojciech Haza

I miejsce soliści: MARYSIA ŁUKASIEWICZ Z MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W OLSZTYNKU za utwór „Mario, czy już wiesz?”, opiekun: Dorota Partyka

II miejsce ex aequo zespoły: CHÓR „CAMERATA” ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W MORĄGU za wykonanie „Pastorałki od serca do ucha”, opiekun: Ewa Łuszcz

oraz ZESPÓŁ „SING AND LIVE” Z MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W OLSZTYNKU za „Pastorałkę od serca do ucha”, opiekun: Dorota Partyka

I miejsce zespoły: ZESPÓŁ WOKALNY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W MORĄGU za interpretację „Pastorałki od serca do ucha” , opiekun: Lidia Winnicka

KATEGORIA WIEKOWA: UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH I DOROŚLI

III miejsce soliści: JULIA SPRAWKA Z MIEJSKO-GMINNEGO CENTRUM KULTURY W ZALEWIE za utwór „Mario, czy już wiesz?”, opiekun: Jarosław Łabudziński

II miejsce soliści: KACPER MARSZAŁEK Z MORĄSKIEGO DOMU KULTURY za interpretację utworu „Sianko na stół”, opiekun: Malwina Gieszczyńska

I miejsce soliści: GABRIELA STEPNOWSKA Z PAŁACU MŁODZIEŻY IM. ORLĄT LWOWSKICH W OLSZTYNIE za wykonanie piosenki „Kolęda cisza”, opiekun: Judyta Mazur

Wyróżnienie zespoły: ZESPÓŁ „MELODIE Z GODKOWA” Z BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W GODKOWIE za wykonanie kolędy „Gdy śliczna Panna”, opiekun: Roman Lastovjak

II miejsce ex aequo zespoły: „ANTONÓWKI” Z GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU W MAŁDYTACH za utwór „Józefie stajenki nie szukaj”, opiekun: Jacek Dziadkowiec

oraz CHÓR SENIORA „MORĄŻANIE” Z MORĄSKIEGO DOMU KULTURY za wykonanie „Kolędy dla nieobecnych”, opiekun: Irena Frąckiewicz

I miejsce ex aequo zespoły: ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY „WARMIANKI” Z MIŁAKOWSKIEGO DOMU za utwór „Jezusek czuwa”, opiekun: Jerzy Mudry

oraz „ORNECIANIE” ZE STOWARZYSZENIA ROZWOJU MIASTA I GMINY ORNETA za rozrywkowe wykonie piosenek: „Ten szczególny dzień się budzi”, „ Gdy się rodziłeś Panie”,

opiekun: Krystyna Gromek

(MDK)