Wieści z ratusza

XXIV Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w „XXIV Biegu o Kryształową Perłę Jeziora Narie”. Dnia 6 lipca do Kretowin przyjechali biegacze z całej Polski, aby powalczyć z niesamowicie trudną 31,13 km trasą, która przebiegała wokół malowniczego Jeziora Narie.

Poranek rozpoczął się  chłodno i wietrznie, ale z  upływem czasu robiło się coraz bardziej gorąco, co nie ułatwiało biegaczom pokonywania jakże trudnych kilometrów. Nie tylko pogoda, ale i gorąca atmosfera zagrzewała zawodników do biegu i sportowej rywalizacji. Impreza ma swoich wiernych fanów. Na starcie stanęło 189 zawodników z całej Polski. Biegacze określają bieg w Kretowinach jako jeden z trudniejszych biegów odbywających się w Polsce. Na trasie biegu rozstawionych zostało 6 punktów odżywczych, a tam – woda, banany, cukier. Na mecie na każdego czekały tradycyjnie setki kilogramów soczystych arbuzów, ciepły obiad oraz unikatowe, legendarne, kryształowe perły, które na mecie zawodnicy otrzymywali z rąk Burmistrza Morąga Pana Tomasza Orłowskiego.

W zawodach wzięli udział jedni z lepszych biegaczy długodystansowych w Polsce. Reprezentowali oni bardzo wysoką formę, czego dowodem były znakomite czasy. Pierwszy na mecie pojawił się Pan Adrian Bednarek z Bydgoszczy z czasem 1:54:28, tuż za nim przybiegł Pan Damian Błaut z Tyrowa /2:00:23/, a pierwszą trójkę zamknął Pan Bartosz Rynkowski z Nowego Dworu Gdańskiego /2:03:07/. Spośród kobiet zwyciężyła Pani Sandra Kopiczko z Giżycka z czasem 2:15:56, drugie miejsce zajęła Pani Daria Zaraś z Iławy /2:20:06/, a trzecie miejsce wywalczyła Pani Aleksandra Jakubiec z Gdyni /2:20:54/.

Zwycięzcy biegu w kategorii Open otrzymali kryształy i nagrody pieniężne. Nagrodzeni zostali również zawodnicy za miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych. Gmina Morąg także ufundowała statuetki w kategorii Najlepsza Morążanka /Jolanta Szymańska-Mielcarz, Bogumiła Zwolińska, Maja Nowak/ i Najlepszy Morążanin /Zbigniew Wiśniewski, Radosław Kwiasowski, Artur Kruszewski/.  Dodatkowo  nagrodzeni zostali 24 zawodnik i 24 zawodniczka w biegu oraz nagrody specjalne dla osób, które w tym dniu miały urodziny.

Ceremonię wręczenia naród otworzył Pan Tomasz Orłowski – Burmistrz Morąga. Przywitał  wszystkich zawodników, pogratulował wytrwałości oraz wspaniałych wyników. Zaznaczył, że wie jak wielki wysiłek i ciężką pracę trzeba włożyć w to, aby dobiec do mety. Sam jako zawodnik uczestniczył w biegu  13 razy i z doświadczenia wie, jak piekielnie trudna jest to trasa.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w naszym biegu. Za miłe słowa jakie od Was usłyszeliśmy. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w Kretowinach w jeszcze większym gronie.

Organizatorem biegu był Urząd Miejski w Morągu. Bieg wsparło kilku sponsorów, fundując nagrody dodatkowe, za co serdecznie dziękujemy..

(Referat Sportu i Rekreacji Urząd Miejski w Morągu)

error: Nie kopiuj!!!