Warmia i Mazury

Z całego serca dziękujemy – piosenka świąteczna

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego 2021 Roku z inicjatywy samorządu województwa warmińsko-mazurskiego powstała specjalna piosenka, dedykowana wszystkim zaangażowanym w ratowanie zdrowia i życia mieszkańców regionu.

– Piosenka powstała z potrzeby serca i cieszę się, że do współpracy udało nam się zaprosić artystów z Warmii i Mazur – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Zdjęcia są autentyczne, powstawały w naszych wojewódzkich szpitalach. Wszyscy pamiętamy, jak na początku pandemii wspólnie oklaskiwaliśmy medyków, urządzaliśmy dla nich spontaniczne koncerty, słaliśmy pozdrowienia. Potem o nich zapomniano albo wręcz izolowano się od nich. A to przecież dzięki nim możemy spędzić święta, choć inaczej niż dotychczas. Kiedy będziemy siedzieć przy świątecznych stołach, oni nadal będą walczyć. Warto o tym pamiętać.

Słowa piosenki napisała Bożena Kraczkowska i ta artystka ją zaśpiewała wspólnie z Cezarym Makiewiczem, razem także skomponowali muzykę. Autorką zdjęć i montażu jest Joanna Barchetto.

Medyczne zdjęcia powstały w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięm w Olsztynie, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie i Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.(wwim)

error: Nie kopiuj!!!