KULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

Z prestiżowymi nagrodami w Belgii

Na 36 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mons (Belgia) film JAK NAJDALEJ STĄD wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą zdobył kolejne dwie prestiżowe nagrody: GRAND PRIX FESTIWALU i Nagrodę Jury Kina Europejskiego.

Siłą kolejnego po „Cichej Nocy” filmu Domalewskiego są jego walory czyniące zeń dzieło niezwykłe i uniwersalne zarazem.

To fantastyczna debiutująca na kinowym ekranie Zosia Stafiej oraz Arkadiusz Jakubik, Kinga Preis i Tomasz Ziętek, zdjęcia zdobywcy pięciu Orłów Piotra Sobocińskiego jr., muzyka autorstwa Hani Rani i temat, brak więzi rodzinnych spowodowany emigracją zarobkową.

Ola zbuntowana nastolatka marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie pracuje jej ojciec, sprawią, że sama wyrusza w daleka podróż. Los wyznacza jej nie lada wyzwanie.

Wydawany od ponad 200 lat Guardian w recenzji zatytułowanej  „I NEVER CRY ujmująco kolczasta dziewczęca odyseja  z Polski do Irlandii i z powrotem”  bardzo wysoko ocenił film wielokrotnie podkreślając niezwykłą grę bohaterki Zosi Stafiej, ale także scenariusz i reżyserię (Piotr Domalewski).

Przypomnijmy, że film otrzymał dofinansowanie z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego, który wspierany jest przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Zdjęcia realizowane były w Olsztynie, Dublinie i w Warszawie. W Olsztynie 16 września 2020 roku odbyła się prapremiera filmu, a premiera światowa miała miejsce podczas 68.MFF w San Sebastian 23 września 2020. Producentem obrazu jest Jan Kwieciński z AKSON STUDIO.

Łącznie film Piotra Domalewskiego zdobył 15 nagród powiększając pulę nagród przyznanych filmom wspartym finansowo przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego do 56.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!