Za nami dzień pierwszy święta miasta

Za nami pierwszy dzień święta miasta.  Podczas tego dnia odbyły się koncerty lokalnych artystów, występy gwiazd,  święto kolorów oraz 12 godzinny bieg charytatywny.

Od godziny 6.00 rano do godz. 18.00 w parku na Zatorzu 162 trwała Akcja  Rehabilitacji. Postawmy Kubę do pionu. Łącznie zawodnicy przebiegli 2261 km, a organizatorzy: Stowarzyszenie Leśny Cross oraz Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, w skarbonie zebrali 8206 zł i 32gr.  Najlepszą zawodniczką została Magdalena Filipiak, która pokonała 55 okrążeń czyli łącznie 69 km, zaś najlepszym zawodnik okazał się Kamil Chodorowicz, który zrobił 63 okrążenia czyli 79 km.

W godzinach popołudniowych rozpoczęła się impreza na popularnych alejkach, w parku miejskim. Tam odbyło się Święto Kolorów, czyli Holi Święto Kolorów – ogólnopolska edycja robiącego furorę na całym świecie święta kolorów Holi. Impreza skierowana była do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych! W jej trakcie obrzucano się kolorowymi proszkami holi ze swoimi znajomymi, ale nie tylko.

Na wszystkich czekały stoika gastronomiczne, z zabawkami oraz promujące firmy i stowarzyszenia. Były m.in. przedstawicielki Biura Regionalnego Oriflame w Morągu oraz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Miejsko-Gminne w Morągu. Panie prowadziły badania poziomu cukru i ciśnienia. Do badań uczestników imprezy zapraszały, nie tylko przedstawicielki stowarzyszenia i poradni diabetologicznej Urszula Tomkowiak ale i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu Elżbieta Gelert.

Na scenie wystąpiła Joanna Paczkowska oraz zespół Brass. Gwiazdami wieczoru byli Filip Lato oraz Jula.

Zapraszamy na fotorelację  z tego wydarzenie.

(red./fot. Ada Metryka/dw)