AktualnościHalo Morąg

Za nami II Jarmark Morąski (relacja)

W sobotę, 13 lipca br. w parku miejskim odbył się II JARMARK MORĄSKI! Na jego uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim stoiska wystawców z różnych branż, m.in.: słodycze, lody, rękodzieło, wyroby z drewna, zabawki, książki, biżuteria. Swoją ofertę przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich w: Maliniaku, Jureckim Młynie Plebanii Wólce, Smolajnach, Żabim Rogu, Chojniku, Jurkach. Było również stoisko Schroniska dla Zwierząt w Zbożnem. Imprezę otworzył Burmistrz Morąga.

Wśród wielu bezpłatnych atrakcji były m.in.: dmuchańce, gry i zabawy podwórkowe, pokazy szczudlarzy, malowanie twarzy, animacje, stoiska: Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsko Obrony Terytorialnej w Morągu i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Morągu, a także morąskich twórców amatorów, bezpłatna wata cukrowa i popcorn, pchli targ, występ iluzjonisty Adama Duryły oraz koncert lokalnego zespołu POZA PLANEM.

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu kolejny raz zorganizowała grę terenową, polegającą na szukaniu książek ukrytych w różnych zakamarkach naszego miasta, na podstawie zagadek.

Jarmark zorganizowała Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Nieodkrytych Tajemnic” przy współpracy Urzędu Miejskiego w Morągu, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, Morąskiego Domu Kultury, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz sponsorów.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

(red./fot. dw)