AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Za nami ostatni weekend ferii zimowych

Dzieci na Warmii i Mazurach zakończyły swój zimowy wypoczynek i wróciły do szkoły. Za nami ostatni weekend ferii. Niestety, rozpoczął się on tragicznym w skutkach wypadkiem drogowym na drodze K16 na wysokości m. Stare Jabłonki.

Policjanci podsumowali ostatni weekend ferii na drogach naszego regionu. Od piątkowego popołudnia do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 6 kolizji i jednego wypadku drogowego, w którym zginęła jedna osoba.

W sobotę (01.02) w nocy, około godz. 0:30 na drodze K16 na wysokości m. Stare Jabłonki doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń kierowca toyoty na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka renault i dachował w przydrożnym rowie. Oba auta stanęły w płomieniach. Kobieta podróżująca renault wyszła ze swojego pojazdu o własnych siłach. W spalonej toyocie ujawniono zwłoki kierowcy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.*

Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych wciąż pozostaje prędkość, dlatego policjanci z ostródzkiej drogówki regularnie kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Tylko w miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali dwa prawa jazdy ze przekroczenie prędkości o ponad 50 km/ h w terenie zabudowanym. Nieodpowiedzialni kierowcy musieli rozstać się ze swoim dokumentem na 3 miesiące.

Policjanci ukarali również mandatem karnym kierowcę volkswagena, który wczoraj (02.02) prowadził auto mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!