Warmia i Mazury

Zabezpiecz swój dobytek nie tylko przed wyjazdem na urlop

Nasza nieobecność w domach i mieszkaniach może być wykorzystana przez włamywaczy i złodziei. Stąd apel węgorzewskich policjantów i kilka rad, mających na celu właściwe zabezpieczenie domów i mieszkań przed potencjalnymi włamaniami.

W mieszkaniu trzymamy niekiedy dorobek całego swojego życia, a kiedy wychodzimy  lub wyjeżdżamy musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu swojego mienia. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien, a także piwnic, garaży, komórek oraz altanek działkowych.

Apelujemy do mieszkańców, aby zwracali uwagę na wszelkie nietypowe rzeczy.
Naszą czujność powinny wzbudzić zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy, osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie naszej lub sąsiednich posesji. Sprawcy mogą dokonywać rozpoznania przestępczego, wypytując o to, czy sąsiad jest w domu i kiedy wróci. Numer rejestracyjny pojazdu, rysopis podejrzanie zachowującej się osoby, a nawet drobny, lecz niepokojący szczegół w zachowaniu się kogoś, może być niezwykle cenny, nie tylko w przypadku ustalania sprawców, kiedy dojdzie już do włamania, może również zapobiec zdarzeniu.

Wyjeżdżając w podróż należy odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie, które może okazać się łakomym kąskiem dla przestępców chcących je splądrować. Nie opowiadaj wszystkim, że planujesz wyjazd, a tym bardziej nie umieszczaj takiej informacji na portalach społecznościowych. Nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką oraz w tzw. „dobrych schowkach”.

Najbardziej narażone na włamania poprzez drzwi balkonowe są mieszkania umieszczone na parterze, warto pomyśleć o zamontowaniu w nich dodatkowych zabezpieczeń na przykład rolet antywłamaniowych. Wychodząc z domu zamknij wszystkie okna i drzwi, także piwniczne i inne, przez które można dostać się do mieszkania

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!