Warmia i Mazury

Zabezpieczyli 54 kg krajanki tytoniowej i ponad 50 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy

Ostródzcy kryminalni zatrzymali 47- letniego mieszkańca powiatu i zabezpieczyli 54 kg krajanki tytoniowej i ponad 50 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku na kwotę ponad 120 tysięcy złotych.

Ostródzcy kryminalni na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności ustalili, że jeden z mężczyzn przebywający na terenie Ostródy może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. Policjanci pojechali do jego mieszkania i w wyniku przeszukania ujawnili nielegalny tytoń i papierosy. W toku przeprowadzonych czynności zabezpieczyli 54 kg krajanki tytoniowej oraz ponad 50 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę ponad 120 tysięcy złotych.

47- letni mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Jest to przestępstwo skarbowe za które grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!