Zabezpieczyli ponad 300 gramów marihuany

Przed sądem odpowie 19-letni mieszkaniec gminy Ostróda podejrzany o uprawę oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Młody mężczyzna został zatrzymany przez ostródzkich kryminalnych. Usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za posiadanie narkotyków odpowie także 39-latek ze Szczytna.

Ostróda

Do zadań policjantów kryminalnych należy między innymi zwalczanie przestępczości narkotykowej. Ostródzcy funkcjonariusze na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności ustalili, że mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Ostróda może posiadać w domu narkotyki. W ubiegłym tygodniu pojechali do jego mieszkania, gdzie znaleźli ponad 300 gramów marihuany oraz krzak konopi indyjskiej. 19-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Szczytno

W minioną sobotę (12.01.2019) szczycieńscy policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań przy ul. Chrobrego w Szczytnie mogą być przechowywane narkotyki. W toku wykonanych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli niewielkie ilości suszu. Po sprawdzeniu odpowiednim testerem narkotyku, śledczy upewnili się, że jest to marihuana. W tej sprawie został zatrzymany 39-letni mieszkaniec Szczytna. Usłyszał już zarzut za posiadanie środków odurzających. Nie przyznał się do zarzucanemu mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Jego sprawą wkrótce zajmie się sąd. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

(KWP Olsztyn)