Zabierz do domu kawałek nieba – wyjątkowa wystawa w Dniu Psa
Dziś, w Dniu Psa, Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu otworzyła drzwi do wzruszającej wystawy fotograficznej pt. „Zabierz do domu kawałek nieba”. Ekspozycja, dostępna przez cały lipiec w holu na I piętrze, prezentuje niezwykłe portrety psów i kotów ze Schroniska w Zbożnie, ukazanych w towarzystwie swoich codziennych bohaterów – opiekunów i wolontariuszy.
Każde zdjęcie to osobna historia – pełna emocji, nadziei i marzenia o domu. W obiektywie uchwycono nie tylko piękno zwierząt, ale i więź, jaka rodzi się pomiędzy nimi a ludźmi, którzy każdego dnia poświęcają im czas, uwagę i serce. Wystawa ma na celu nie tylko poruszyć, ale także zainspirować do działania – do adopcji, do okazania wsparcia, do otwarcia serca.
W schronisku w Zbożnie wciąż na kochające domy czeka aż 80 psów i 19 kotów. Ich spojrzenia – utrwalone na zdjęciach – zdają się mówić jedno: „Może właśnie dziś znajdę swój dom?”
– Dzień Psa to idealna okazja, by przypomnieć, jak bardzo czworonogi potrzebują naszej obecności, czułości i bezpieczeństwa. Wystawa ma skłonić do refleksji, ale i do konkretnego działania – mówi organizatorka wydarzenia.
Schronisko w Zbożnie można odwiedzać codziennie w godzinach 11:00–14:00, a pracownicy chętnie udzielą wszelkich informacji na temat procesu adopcji. Więcej szczegółów można uzyskać pod numerem telefonu: 502 732 325.
Niech ten Dzień Psa stanie się początkiem pięknej historii – dla Ciebie i dla nich. Bo każdy zasługuje na dom pełen miłości. Zwłaszcza dziś.
(red./MBP Morąg)


