Zabookowany Morąg – gra terenowa MBP

– Kojarzycie grę Pokemon Go! ? Chcemy Was zaprosić do podobnej aktywności, ale na naszych bibliotecznych zasadach. W Dzień Dziecka zorganizujemy dla Was odlotową grę terenową, polegającą na szukaniu książek ukrytych w różnych zakamarkach naszego miasta, na podstawie zagadek. Brzmi ciekawie? Bo będzie bardzo ciekawie – zachęcają morąscy bibliotekarze.

W dniu wydarzenia o godzinie 12:00 zamieszczona zostanie na  Facebooku, na wydarzeniu seria zagadek, które będą podpowiadać gdzie ukryte są książki. Waszym zadaniem będzie chodzenie/jeżdżenie/bieganie po Morągu i szukanie książek. Jeśli znajdziecie wymarzoną lekturę, możecie zabrać ją do domu, gdyż ona będzie stanowiła nagrodę w zabawie.

– A będzie o co walczyć, bo przygotujemy dla Was same gorące tytuły. Jedynym warunkiem przed zabraniem książki do domu jest jej sfotografowanie i wstawienie zdjęcia tu na wydarzeniu z hasztagiem #zabookowanymorag (bez polskich znaków). Jest to jedyna metoda, aby poinformować innych graczy, że książka, na którą się czaili jest już odnaleziona. W zabawie może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu – informują bibliotekarze z Morąga.
Zasady szukania książek w 4 krokach.
1. Przeczytaj uważnie wskazówki zamieszczone na wydarzeniu na Facebooku dnia 1.06.2019 o godzinie 12:00
2. Bądź na bieżąco! Upewnij się, czy książki ktoś już nie znalazł przed Tobą (informacje na temat odnalezionych książek aktualizujemy na bieżąco).
3. Idź w miasto szukać książek!
4. Znalazłeś książkę? Pochwal się! Zamieść zdjęcie znalezionej książki na facebokowym wydarzeniu z hasztagiem #zabookowanymorag (bez polskich znaków). Niech inni wiedzą, że ktoś już je odnalazł.
Niebawem MBP w Morągu opublikuje listę książek, które będą do odnalezienia w zabawie.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

(red./MBP Morąg)