Zagłosuj na produkt z Warmii i Mazur w konkursie technologicznym

Do 3 stycznia 2020 roku można zagłosować w prestiżowym konkursie technologicznym Nexodus 2019. W kategorii na najlepszy projekt blockchain nominację otrzymał token okolicznościowy CoperniCoin, który jest realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Przedstawiciele samorządu województwa warmińsko-mazurskiego jako pierwsi w Polsce do promocji walorów turystycznych Warmii i Mazur wykorzystują technologię blockchain.

W dzień 546. urodzin Mikołaja Kopernika wygenerowany został okolicznościowy token CoperniCoin. Oficjalną premierę w Olsztynie miał cały system promocji Szlaku Kopernikowskiego wraz z platformą wymiany tokenu na nagrody rzeczowe.

To nowatorskie przedsięwzięcie rozpoczęło nową erę promocji dziedzictwa kulturowego i atrakcji turystycznych. Nikt w Polsce nie stosował technologii blockchain do tego rodzaju działań. Blockchain od kilku lat realnie zmienia świat, a według prognoz wielu ekspertów, rozwiązania oparte o tę technologię mogą znacząco wpłynąć nie tylko na świat technologii, ale też na funkcjonowanie instytucji publicznych, finansowych, państw i polityki.

CoperniCoin jest jednym z elementów agregujących wiele obszarów związanych z promocją atrakcji turystycznych regionu. Można go zdobyć podczas różnego rodzaju aktywności: udział w eventach poświęconych Kopernikowi, aktywność w mediach społecznościowych czy udział w konkursach. W dalszej kolejności możliwa będzie wymiana zgromadzonych CoperniCoinów na nagrody rzeczowe. Do programu włączają się przedsiębiorcy i instytucje.

Ideą prestiżowego konkursu „Nexusy 2019” jest wyróżnienie dokonań, produktów, usług oraz pracy na rzecz branży blockchain, kryptowalutowej i finansowej. Nagrody przyznawane są w 13 kategoriach:

Najlepszy polski projekt blockchain – osoba, firma, startup z polskim kapitałem, która/-ry wybiła/-ił się znacząco w branży w roku 2019.

Społecznik Roku – wybitna osoba udzielająca się społecznie poprzez: edukowanie, akcje charytatywne lub organizację nieodpłatnych spotkań/szkoleń dla branży.

Analityk Roku – trader i/lub analityk dzielący się wiedzą i doświadczeniem ze środowiskiem, prowadzący bloga, stronę lub otwarte grupy społecznościowe.

Mecenas Roku – prawnik lub specjalista prawa wspierający środowisko kryptowalut poprzez porady prawne, interpretacje, artykuły lub edukację.

Bezpieczny blockchain – firma, osoba lub startup, który odznacza się na polu dbania o bezpieczeństwo blockchain w zakresie wdrożeń i obsługi powdrożeniowej, jak również podmioty monitorujące stan sieci, dostarczające alertów i udzielające pomocy technicznej.

Aktywista Roku – osoba pracująca społecznie na linii rząd-środowisko kryptowalut.

Blog niezależności i wolnej myśli finansowej – niezależny blog o tematyce finansów posiadający odznaczającą się liczbę czytelników, wysokie zasięgi, o wysokim stopniu uznania wśród społeczności zainteresowanej finansami w Polsce.

Influencer Roku – osoba aktywna na social mediach i/ lub YouTube o największych zasięgach i uznaniu społeczności w tematyce blockchain i/ lub finanse.

Pieszczoszek – najbardziej pozytywna i lubiana osoba w środowisku.

Nexus Omnia Finanse od Bithub.pl – wyróżnienie przyznawane przez Organizatora za całokształt działań i dotychczasowych osiągnięć na polu szeroko pojętych finansów w Polsce.

Nexus Omnia Blockchain od Bithub.pl – wyróżnienie przyznawane przez Organizatora za całokształt działań i dotychczasowych osiągnięć w branży blockchain i kryptowalutowej w Polsce.

Nagroda publiczności Blockchain – wyróżnienie za najlepszą, zdaniem publiczności, prelekcję w ramach Konferencji Blockchain i Finanse o tematyce związanej z blockchain i/lub kryptowalutami.

Nagroda publiczności Finanse – wyróżnienie za najlepszą, zdaniem publiczności, prelekcję w ramach Konferencji Blockchain i Finanse o tematyce finansowej.

Internetowe głosowanie (należy posiadać konto w Google) potrwa do 3 stycznia 2020 roku. Zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy podczas uroczystej gali, którą zaplanowano na 17 stycznia w Warszawie.

ZAGŁOSUJ NA PRODUKT Z WARMII I MAZUR

(wwim)