Zajęcia integracyjne klasy sportowej w „Jedynce”

W Szkole Podstawowa nr 1 w Morągu odbyły się zajęcia integracyjne klasy sportowej, o profilu piłki ręcznej. W imprezie wzięli udział uczniowie klasy sportowej VI A  wraz ze swoimi rodzicami.

– Podczas zajęć uczniowie mogli się zmierzyć z rodzicami w takich dyscyplinach jak: piłka siatkowa, piłka ręczna i piłka nożna. Wszyscy uczestnicy podeszli do rozgrywek bardzo poważnie, lecz z humorem. Przecież wynik był sprawą drugorzędną.  Następne zajęcia będą tak samo interesujące, a może ciekawsze – mówi Krzysztof Farjaszewski, wychowawca klasy VI A sportowej w SP 1 w Morągu.

Jest to obecnie jedyna klasa sportowa w „Jedynce”, w której w planie lekcji znalazło się 10 godzin zajęć wychowania fizycznego.

– Mam nadzieję, że  wyniki tej klasy będą przemawiały za tym, aby w przyszłości postały też inne klasy sportowej – dodaje Krzysztof Farjaszewski.

Klasa sportowa w „Jedynce” powstała z inicjatywy 2 nauczycieli: Agaty Prusaczyk i Krzysztofa Farjaszewskiego.

– W klasach gimnazjalnych mieliśmy klasy sportowe, gdzie moja koleżanka Agata Prusaczyk prowadziła dziewczyny w piłkę siatkową, a ja z kolegą Tomkiem Kisielewskim chłopców w piłkę ręczną. Teraz chcielibyśmy to kontynuować w szkole podstawowej – wyjaśnia Krzysztof Farjaszewski.

(red./fot. dw)