AktualnościHALO MORĄG

Zajęcia nordic walking na Zatorzu

Z inicjatywy Jarosława Rowickiego, prezesa Stowarzyszenia „Leśny Cross” i mieszkańca Osiedla Zatorze w parku na Zatorzu odbyły się pierwsze zajęcia z nordic walking. Prowadził je Rafał Błądeksportowiec, maszer, instruktor i pasjonat nordic walking, który na co dzień prowadzi zajęcia w Malborku i okolicach.

– Na moje zaproszenie zajęcia poprowadził Rafał Błądek z Malborka. Zawodnik i instruktor NW. W szkoleniu wzięło udział 6 osób. Zajęcia trwały 2h, podczas których sporo się dowiedziałem o prawidłowej technice. Dotychczas myślałem, że to tylko chodzenie, a dzisiaj mam zakwasy, choć uważam się za osobę w miarę wysportowaną – opowiada Jarosław Rowicki.

Rafał Błądek chętnie przekazał swoja wiedzę i pasję na temat tej aktywności fizycznej. Prowadzone zajęcia łączyły: ABC doboru prawidłowych kijów do NW; pracy nad prawidłową techniką NW; marszy z ogólnorozwojowymi treningami o różnej intensywności; ćwiczenia wzmacniające i rozciągające.

Jakie są zalety Nordic Walking?

To odciążenie kończyn dolnych; wzmocnienie górnych partii ciała; poprawa sylwetki; jest łatwy i szybki do nauczenia; dobry dla każdej grupy wiekowej; uniwersalny; dla sportowo niewyćwiczonych jak i wyćwiczonych; możliwy do uprawiania wszędzie i o każdej porze roku; jest bezpieczny, prosty w opanowaniu; relaksuje, poprawia nastrój i pozytywnie uzależnia (endorfiny);

– Jest odzew i zainteresowanie dalszymi zajęciami i myślę że fajnie będzie jak to pociągniemy. Park na Zatorzu  daje nam sporo możliwości. Osoby chętne zapraszam do kontaktu – dodaje Jarosław Rowicki.

(red./fot. arch. org.)

error: Nie kopiuj!!!