ZAJĘCIA SPORTOWE Z PRZEDSZKOLAKAMI

Pierwszy raz w tym semestrze mury Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odwiedziły przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu. Mali uczniowie przybyli, by uczestniczyć w zajęciach sportowych z klasami drugimi z „jedynki”.

Zawody polegały na ściganiu się w rzędach, pokonując przygotowane tory przeszkód. Uczestnicy bardzo poważnie podeszli do zawodów, lecz w ogólnym rozrachunku nie miejsce na podium było ważne. Po zakończonych zmaganiach wszyscy stwierdzili, że podobne zajęcia należy powtórzyć w przyszłości. Organizator: Krzysztof Farjaszewski.

Trzy drużyny stanęły do rywalizacji, nie chodziło o wygraną, ale dobrą zabawę i zrozumienie, że nie zawsze się wygrywa, a przegraną należy przyjąć ze spokojem. „Ekoludki” pomimo różnicy wieku dzielnie pokonywały tory przeszkód, który specjalnie przygotował na ten dzień pan Krzysiek. Spotkanie miało też na celu rozwijanie sprawności ruchowej młodego pokolenia, doskonalenie koordynacji ruchowej oraz integrację przedszkolaków z uczniami. Z klasą II pani Justyny Rogozińskiej „Ekoludki” spotkały się już trzeci raz – to nasza zaprzyjaźniona klasa w ramach współpracy ze szkołą. Wspólny czas minąl bardzo szybko i uczniowie musieli wrócić na kolejną lekcję, a my…tym razem już w równych siłach dalej prowadziliśmy zmagania. Na koniec oczywiście sześciolatki rozegrały krótki mecz piłki nożnej, bo piłka nożna to sport numer jeden wśród naszych chłopców. Niestety, jak się okazało zbyt krótki, bo niektórych dopadły dąsy…Mamy jednak widoki na kolejne wyjścia, będzie się działo!

(SP 1 Morąg/ Przedszkole nr 6 Morąg)