AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Zakończenie działalności sekcji i kół zainteresowań w MDK

W Morąskim Domu Kultury odbyło się zakończenie działalności sekcji i kół zainteresowań w roku szkolnym 2022/2023.

Uczestnikom zajęć podziękowano za zaangażowanie, chęć wspólnego tworzenia kultury, za poświęcony czas, za pomoc, życzliwość i za aktywność.

Zaangażowanie dzieci, młodzieży i dorosłych przyczynia się do ubarwiania życia mieszkańców naszego miasta i wzbogacania go o wzruszenia, a często niepowtarzalne emocje, jakie na długo zapadają w pamięć.

Podczas uroczystości wystąpili:

Chór Seniora „Morążanie” – który powstał w 2007 r. pod patronatem Morąskiego Domu Kultury z inicjatywy Klubu Seniora działającego przy MDK. Założycielką chóru była śp. Irena Różyńska. Chór liczy obecnie 18 osób i ma w swoim repertuarze pieśni ludowe, artystyczne, biesiadne oraz religijne. Występuje na uroczystościach organizowanych na terenie miasta oraz bierze udział w festiwalach i konkursach organizowanych przez Morąski Dom Kultury. Umila też czas seniorom w Klubie Seniora.

Wiktoria Brzezińska – lubi pokazywać się w rozmaitych odsłonach prezentując swój talent. Młoda, ambitna osoba, dla której muzyka wypełnia część jej życia.

Malwina Gieszczyńska i Ignacy Gieszczyński – zachwycają swoim głosem i repertuarem. Pani Malwina prowadzi zajęcia wokalne w MDK.

Sekcja gimnastyki artystycznej – w MDK działa od 17 lat po czujnym okiem Pani Elżbiety Bojarczuk . Od dwóch lat pomaga jej Agata Świderska. Zajęcia są prowadzone dla dzieci i młodzieży w dwóch przedziałach wiekowych. Na cotygodniowych spotkaniach uczestnicy uczą się manipulacji przyborami, elementów baletu, akrobatyki i tańca współczesnego. Sekcja bierze czynny udział w różnych wydarzeniach kulturalnych, charytatywnych oraz promujących nasze miasto. Po przerwie wakacyjnej zapraszamy wszystkich chętnych do kontynuowania lub rozpoczęcia przygody z gimnastyką artystyczną.

Zakończenie działalności sekcji i kół zainteresowań w roku szkolnym 2022/2023 odbyło się 20 czerwca 2023 r. w sali widowiskowo-kinowej MDK.

Wszystkim uczestnikom zajęć, instruktorom, rodzicom, życzymy spełnienia wakacyjnych marzeń.

(MDK/fot. MDK)

error: Nie kopiuj!!!