Warmia i Mazury

Załatw sprawę z urzędem skarbowym bez wychodzenia z domu

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że urzędy skarbowe realizują swoje zadania tak jak dotychczas i zachęca ze względu bezpieczeństwa do korzystania ze zdalnych form kontaktu.

Wiele spraw z zakresu podatków i cła możesz załatwić online bez wychodzenia z domu.

Jeśli jednak musisz przyjść do urzędu, zarezerwuj wcześniej wizytę na stronie podatki.gov.pl lub telefonicznie.

„Obecna sytuacja epidemiczna wymaga od Krajowej Administracji Skarbowej, aby zapewnić klientom i pracownikom jak największy komfort załatwiania spraw urzędowych przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Apeluję, by jak najwięcej spraw załatwiać online, zwłaszcza że możliwości w tym zakresie są naprawdę szerokie. Jeśli jednak jest konieczna wizyta w urzędzie, umawiajmy się na nią z wyprzedzeniem przez internet lub telefonicznie. Dzięki temu skutecznie zadbamy o bezpieczeństwo swoje i innych” – mówi Szef KAS Magdalena Rzeczkowska.

Korzystaj z elektronicznych form obsługi

Na stronie podatki.gov.pl/usługi-online (link otwiera nowe okno w innym serwisie) przedsiębiorcy i wszyscy podatnicy w jednym miejscu znajdą m.in. linki do elektronicznych zeznań podatkowych, zaświadczeń, jednolitego pliku kontrolnego (JPK), wniosków o ustanowienie i odwołanie pełnomocnika czy karty podatkowej. Pamiętaj: jeśli nie znajdziesz interesującej cię sprawy, możesz napisać pismo ogólne do urzędu przez ePUAP i podpisać je profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Sprawne rozliczanie podatków lub korekty bez wizyty w urzędzie skarbowym umożliwiają również znane e-usługi Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), czyli Twój e-PIT i e-Deklaracje, dostępne na podatki.gov.p (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Więcej informacji na temat rozliczeń znajduje się na stronach internetowych poszczególnych izb administracji skarbowych i urzędów skarbowych.

Infolinia KIS

Informacji podatkowych i celnych przez telefon udziela także Krajowa Informacja Skarbowa:

22 330 03 30 (z telefonów komórkowych)

801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)

+48 22 330 03 30 (z zagranicy)

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

Aby otrzymać informację na temat cła lub podatków na adres e-mail, zadaj pytanie na podatki.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Umów wizytę w urzędzie przez internet lub telefon

W wyjątkowych sytuacjach, w których nie możesz załatwić sprawy przez e-usługi, możliwa jest wizyta w urzędzie skarbowym – pod warunkiem jej wcześniejszego umówienia przez internet lub telefon.

Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na podatki.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie). Dzięki niemu można umawiać się na wizytę w terminie począwszy od 9 listopada. Do tego czasu wizytę można umówić telefonicznie pod numerami, które są dostępne na stronach internetowych urzędów skarbowych i które będą aktywne także po 9 listopada.

Klienci będą przyjmowani z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Prosimy o stosowanie się do zaleceń zamieszczonych w siedzibach urzędów.

(KAS Olsztyn)

 

error: Nie kopiuj!!!