Warmia i Mazury

Zamiast produkcji rolnej była wytwórnia papierosów

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej uderzyli w tytoniowy biznes. 6 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się produkcją nielegalnych papierosów.

Straż Graniczna, CBŚP i KAS, zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości blisko 2 mln zł, kompletną linię produkcyjną oraz półprodukty służące do wytwarzania papierosów.

10 czerwca mundurowi, w gospodarstwie rolnym, w powiecie inowrocławskim zatrzymali dwóch mężczyzn podczas rozładunku krajanki tytoniowej. 32 i 44-letni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego przenosili z samochodu dostawczego do przyczepy kempingowej worki z tytoniem. Zabezpieczono 1 335 kg nielegalnego towaru. Przeszukano również halę, w której znajdowały się urządzenia służące do wytwarzania nielegalnych papierosów. Na miejscu ujawniono palący się stos odpadów poprodukcyjnych, m.in. resztki tytoniu, gilzy i pudełka wiodących marek papierosowych.

W tym samym czasie mundurowi wkroczyli na drugą posesję, również w powiecie inowrocławskim. Tam zabezpieczono kompletną linię produkcyjną, półprodukty służące do wytwarzania nielegalnych papierosów oraz 573 kg krajanki tytoniowej i prawie 560 tys. sztuk nielegalnych „fajeczek”.

Podczas działań zatrzymano kolejne osoby zamieszane w nielegalny proceder. Prokurator przesłuchał 6 mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego i postawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się produkcją nielegalnych papierosów.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczeń majątkowych w wysokości 180 tys. zł.

Wszystkim uczestnikom nielegalnego biznesu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(WMOSG)

 

error: Nie kopiuj!!!