Zapoznaj się z najnowszymi technologiami

Bezpłatna konferencja „CoperniCoin Blockchain Event”, związana z nowymi technologiami dla biznesu i administracji, odbędzie się 19 lutego 2019 roku w Olsztynie.

Blockchain jest to technologia, która służy do przechowywania oraz przesyłania informacji o transakcjach zawartych w internecie.

Spotkanie będzie wyjątkową okazją do poznania przekrojowych rozwiązań wykorzystania technologii Blockchain. Nie zabraknie również dyskusji na temat branży i jej najlepszych praktyk w biznesie i administracji.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie, (ul. 1 Maja 5).

Więcej informacji oraz rejestracja pod nr tel. 89 521 94 32 bądź mailowo: m.lentacz@warmia.mazury.pl

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONFERENCJI: 

– 10:00-11:10 – Otwarcie Konferencji: Sylwia Jaskulska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego
– 11:10-12:00 – Od kryptowalut do tokenizacji – jak się zmieniał najszybciej rozwijający się rynek świata i co nas jeszcze może czekać?: Krzysztof Piech, profesor nadzwyczajny doktor habilitowany nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki, działacz społeczny, startupowiec, bitcoinowiec.
– 12:00-12:15 – CoperniCoin, Publiczny token okolicznościowy: Maciej Bułkowski, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
– 12:15-12:45 – Instalacja i zarządzanie portfelem do obsługi CopeniCoin: Herman Sadik, ITeLAB
– 12:45-13:15 – Przerwa kawowa
– 13:15-14:30 – Praktyczne wykorzystanie technologii blockchain Projekt „B1X” Premiera systemu „B1X” autorskiego systemu opartego na plaformie XRP the Digital Asset for Payments.
– Prezentacja systemu i wartości, możliwości i skali potencjału zastosowań wdrożeniowych. System B1X to jedyna w swoim rodzaju, międzynarodowa platforma społecznościowa, której fundamentem jest Interledger Protocol, dzięki któremu wszystkie waluty i kryptowaluty mogą być transferowane i wymieniane w pakietach, niczym informacje: Kuba Błądek – Freelancer, Developer platform blockchain
– Projekt „2.0 CarPlus” Projekt „2.0 CarPlus” optymalizacja wykorzystania aut, system oparty na platformie Blockchain Waves. 2.0 CarPlus to Platformowe rozwiązanie IT (aplikacja na platformie blockchain) dla mieszkańców aglomeracji miejskich chcących czasowo udostępniać jak i wypożyczać samochody. Celem systemu jest dostarczenie platformy zmniejszającej koszty ekonomiczne posiadania auta przez dzielenia się czasem użytkowania aut w obrębie aglomeracji miejskich: Radosław Krzycki, ITeLab, Szymon Fiedorowicz, Treesat sp.z o.o. Microsoft Azure
– Uruchom swój blockchain w 15min – Przykłady wykorzystania Blockchaina: Tomasz Kozar, Microsoft
14:30 – 15:30 – Dyskusja – możliwości wykorzystania rozwiązań opartych na technologii blockchain w zadaniach realizowanych przez biznes i administrację.

(wwim)