Zapraszamy na rycerską jesień pod Grunwaldem

Sezon plenerowych turniejów rycerskich ma się ku końcowi. Tradycyjnie zamknie go Grunwaldzki Turniej Rycerski „Jesień Średniowiecza” na Polach Grunwaldu. Dziewiąta edycja tej imprezy odbędzie się 21 września 2019 roku.

Tego dnia w miejscu historycznej bitwy z 1410 roku członkowie bractw rycerskich staną w szranki dwa razy. Najpierw powalczą w ostatniej w tym sezonie rundzie Rycerskiej Ligi Turniejowej Grunwaldzkiej Akademii Miecza.

Rozpoczęty w lutym cykl miał do tej pory sześć odsłon (w Nidzicy – dwa razy, Wopławkach, Kętrzynie, Działdowie i Szczytnie). Finałowa rozgrywka wyłoni bezapelacyjnych zwycięzców.

O godz. 10.30 rycerskie potyczki zainauguruje turniej łuczniczy. Następnie odbędą się walki z użyciem miecza i tarczy jeden na jednego (godz. 11.00). Zmagania zakończą widowiskowe starcia grupowe (tzw. bohurty) trzech na trzech (godz. 12.30). Uhonorowanie zwycięzców zaplanowano na godz. 13.30.

Drugim z rozegranych turniejów będzie pierwsza runda nowego sezonu Polskiej Ligi Walk Rycerskich, stanowiąca również eliminacje do rycerskiej kadry Polski. Na sezon złoży się sześć turniejów organizowanych w różnych miejscach kraju, które wyłonią ligowego mistrza Polski w Sportowych Walkach Rycerskich. W ramach pierwszej rundy zaplanowano jedynie bohurty pięciu na pięciu, które wystartują o godz. 14.00. Zakończenie turnieju i dekorację najlepszych przewidziano na godz. 19.00.

Turniejowa impreza jest organizowana przez Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku.

(wwim)