Zaproszenie na Forum Młodzieży Warmii i Mazur

Biuro Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie organizuje pierwsze Forum Młodzieży Warmii i Mazur. Będzie to przestrzeń do dyskusji o potrzebach i oczekiwaniach młodych ludzi. Spotkanie zaplanowano na 8 czerwca w godz. 11.00-17.00 w Kuźni Społecznej przy ul. Marka Kotańskiego 1 w Olsztynie.

Hasłem przewodnim Forum Młodzieży będzie: „Jak możeMY lepiej żyć na Warmii i Mazurach?”. Korespondujące z hasłem przewodnim debata wspólna i mini debaty w stylu „World Cafe” będą dotyczyły doświadczeń oraz pomysłów na to, jak żyć lepiej i jak skuteczniej dostosowywać Region do potrzeb i oczekiwań młodych. Dlatego najważniejszy będzie głos osób młodych, którzy będą pytani o sprawy kluczowe, np. ochronę środowiska, budowanie tożsamości lokalnej, samorozwój, warunki realizacji własnych pomysłów. Czyli czym są i powinny być Warmia i Mazury dla młodzieży.

Forum odbędzie się w formule partycypacyjnej, to znaczy, że program i przebieg spotkania będą mogli współtworzyć uczestnicy. Grupy młodzieżowe, kluby, koła i stowarzyszenia będą mogły zaprezentować szerszemu audytorium, czym się zajmują – w formie krótkiej prelekcji albo pokazów filmów (5 minut).

PROGRAM FORUM MŁODZIEŻY WARMII I MAZUR

10.00 Przyjazd uczestników.
11.00 Otwarcie Forum przez Gustawa Marka Brzezina – Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
11.30 Co możeMY wspólnie zrobić, aby lepiej żyć na Warmii i Mazurach? – DEBATA.
Wstępem do dyskusji będą prezentacje różnych działań młodzieżowych
13.00 Networking przy ciastku i kawie – czas do nawiązania nowych znajomości, rozmów o waszej działalności, wspólnej aktywności, gier, wymiany pomysłów i doświadczeń
14.00 Minidebaty „World Cafe” przy 10 stolikach dotyczące życia na Warmii i Mazurach
16.00 Podsumowanie debat oraz całego Forum. Chwila dla Reporterów
Forum poprowadzi Fundacja Alternatywnej Edukacji ALE z Mrągowa.

Do udziału w spotkaniu zaprasza się nie tylko młodzież, ale również opiekunów i wychowawców, dorosłych przyjaciół młodzieży. Zgłoszenia przyjmowane są do 5.06.2019 pod tel. 89/512 58 76 lub e-mail: op@warmia.mazury.pl

(rowop)