AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Zastrużyny 2021 (relacja)

W minioną  sobotę 28.08.2021 Strużyna na jeden wieczór stała się rozrywkowym centrum Gminy Morąg. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 odbyły się bardzo przez Was lubiane i chętnie odwiedzane „ Zastrużyny ”.

Na wciąż, przez mieszkańców sołectwa , rozbudowywanym placu rekreacyjnym przygotowano wiele atrakcji dla dużych i małych gości. Koło Gospodyń Wiejskich „Srebrny Potok” ze Strużyny zadbało o nawet najwybredniejsze podniebienia serwując swojskie jadło i pyszne domowe ciasta. Nasi mali milusińscy goście zawładnęli boiskiem piłkarskim szalejąc na superdmuchańcach , puszczając w niebo ogromne bańki mydlane i upiększając swoje buźki i fryzury w salonie piękności. Wielka  atrakcją okazały się też przejażdżki błyszczącymi chromem motocyklami Wolnej Grupy Kamrat , która już nie pierwszy raz uświetniła Zastrużyny swoim udziałem. Również miłośnicy strzelania mogli spróbować swych sił na strzelnicy  przygotowanej przez strużyńskich mieszkańców. Wiele ciekawych konkursów i quizów czekało na naszych gości w namiocie wystawowym Nadleśnictwa Młynary, na którego obszarach leśnych , w pięknych okolicznościach natury położona jest Strużyna. Wieczorną zabawę taneczną poprowadził Dj Mazury z Olsztyna.

Na festyn w Strużynie przybyli goście nie tylko z najbliższych okolic , ale również  entuzjaści sielskiej zabawy z dalszych regionów Polski. Wielu z nich siedząc przy ognisku , w rozmowach z mieszkańcami sołectwa okazywało radość z zastanej gościnności i uznanie za zmiany postępujące z roku na rok w Strużynie.

Czynny udział w „ Zastrużynach” wzięli też przedstawiciele samorządów zarówno Gminy Morąg Wiceburmistrz Leszek Biernacki wraz z dyrektorem Morąskiego Domu Kultury Andrzejem Niewiadomskim, jak i Burmistrz Miłakowa Krzysztof Szulborski. Na strużyńskim festynie nie zabrakło, jak co roku,  Piotra Strzylaka członka zarządu Powiatu Ostródzkiego . Do tego grona dołączył również proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Strużynie ksiądz Sebastian Rozumek znany entuzjastom piłki nożnej jako najlepszy bramkarz między sołeckich rozgrywek .

Wszystkim gościom i miłośnikom wspólnej zabawy w Strużynie dziękujemy za liczne przybycie, a instytucjom, firmom, i osobom prywatnym , które wsparły nasze poczynania za okazałą nam hojność.

Organizatorami „Zastrużyn” były: Sołectwo Strużyna , KGW „Srebrny Potok” , naczelnik OSP Strużyna.

(Alicja Woronko –Braig – sołtys Sołectwa Strużyna)

error: Nie kopiuj!!!