Warmia i Mazury

Zatrzymali czterech nastolatków i odzyskali skradzione auta

Ostródzcy kryminalni odzyskali trzy skradzione auta warte w sumie 36 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano czterech młodych mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzuty i ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem.

Ta sprawa swój początek miała 20 lipca br. w Warszawie. W tym dniu trzech młodych mieszkańców stolicy postanowiło wybrać się na północ kraju po swojego nastoletniego kolegę, który przebywał w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. W tym celu z parkingu przy jednym z zakładów naprawczych w Warszawie zabrali osobowego seata. Jadąc po kolegę na drodze krajowej S7 na terenie powiatu ostródzkiego „złapali gumę’. Wtedy po raz pierwszy mieli kontakt z ostródzkimi policjantami. Młodzieńcy podczas interwencji zostali wylegitymowani a ich auto trafiło na policyjny parking ze względu na to, że zagrażało bezpieczeństwu poruszających się drogą S7. Z policyjnych systemów nie wynikało jeszcze aby auto było kradzione.

W związku z tym, że policjanci pozbawili ich samochodu, postanowili ukraść następny pojazd. Tym razem padło na osobowego cadillaca. Właściciel auta wycenił je na 10 tysięcy złotych. Nastolatkowie natomiast osiągnęli swój cel i odebrali kolegę z MOW. Wracając do stolicy przez Ostródę znowu mieli pecha. Tym razem zabrakło im paliwa. Rozgoryczeni kradzieżą auta właściciele szukali na własną rękę swojego samochodu i spotkali sprawców i swoje auto z pustym bakiem zaparkowane niedaleko trasy S7. Do policyjnej celi trafiło wtedy dwóch z podróżujących pojazdem młodych mężczyzn. 16-latek i jego o dwa lata starszy kolega. Ich znajomi chcąc dostać się do domu postanowili ukraść jeszcze jeden samochód. Ich łupem padło warte 11 tysięcy bmw.

Ostródzcy policjanci przy pomocy stołecznych kolegów szybko zatrzymali 16 i 17- latka i  odzyskali skradzione bmw.

Samochody powróciły do swoich właścicieli a nastolatkowie srogo zapłacą za swoje poczynania. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Dwóch z nich ze swojego postępowania będzie się tłumaczyło przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Za kradzieże kodeks karny przewiduję kare do 5 lat pozbawienia wolności. Kara za kradzież z włamaniem jest surowsza i wynosi nawet 10 lat pozbawiania wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!