AktualnościHALO MORĄG

Zatrzymali osoby poszukiwane

Morąscy kryminalni zatrzymali 4 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

Od wczorajszego popołudnia (08.01.2020r.) do dzisiejszego poranka (09.01.2020r.) morąscy kryminalni zatrzymali 4 osoby ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Jedna z zatrzymanych osób poszukiwana była w związku z nieuiszczoną karą grzywny, którą uregulowała i tym samym nie została odwieziona do zakładu karnego. Pozostałe 3 osoby nie unikną odpowiedzialności karnej. Najdłużej ze wszystkich zatrzymanych, bo ponad 2 lata w zakładzie karnym będzie przebywał pewien 22- letni mężczyzna, który ma do obycia karę za wprowadzanie do obrotu narkotyków.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby.

W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się, robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają jednak, że nie da się uniknąć odpowiedzialności… Można ją jedynie odwlec w czasie.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!