Zatrzymali podejrzanych o kradzieży z włamaniem do domku letniskowego

Dwóch mieszkańców powiatu nidzickiego usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo jeden z nich odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i za jazdę bez uprawnień. Mężczyźni włamali się do domku letniskowego i wynieśli z niego narzędzia elektryczne. Nie przewidzieli jednak tego, że ugrzęzną na błotnistej drodze. 29-latek i jego o 2 lata starszy kolega trafili do policyjnego aresztu.

W miniony poniedziałek( 18.02.2019) na Posterunek Policji w Stębarku zadzwonił jeden z mieszkańców gminy i powiadomił policjantów, że na terenie gdzie mieszka „kręcą się” dwaj nieznani mu mężczyźni. We wskazane miejsce pojechali funkcjonariusze ze Stębarka. Dojeżdżając do drogi prowadzącej do domków letniskowych zauważyli osobowego opla astrę, który ugrzązł na drodze. W aucie było dwóch mężczyzn. Obaj byli pijani. Podczas kontroli policjanci w aucie znaleźli wiertarkę i elektryczny nóż kuchenny. Policjanci 31-latka i 29-latka – mieszkańców powiatu nidzickiego przewieźli na posterunek. Tam się okazało, że kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i do tego nie posiadał uprawnień do kierowania.

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanymi na ten sam posterunek zatelefonowała jedna z właścicielek domku letniskowego i powiadomiła o włamaniu. Z wnętrza miały zginąć dwie wiertarki i nóż elektryczny. I wszystko poukładało się w jedną całość…

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo kierujący pojazdem będzie musiał się tłumaczyć przed sądem za jazdę bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Podczas przesłuchania obaj zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduję karę do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak w przypadku tych dwóch mężczyzn może być wyższa, ponieważ przestępstwo popełnili w warunkach tzw. recydywy.

(KWP Olsztyn)