Zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Morąscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem i identyfikacją osób, zatrzymali 50-latka, za którym wystawiony był list gończy. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania, bo wiedział, że czeka na niego miejsce w zakładzie karnym. Najbliższy rok spędzi w odosobnieniu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Morągu zajmujący się poszukiwaniem i identyfikacją osób w miniony piątek (9 sierpnia br.) w godzinach popołudniowych zatrzymali 50-latka. Mężczyzna od czerwca br. poszukiwany był  listem gończym. Mieszkaniec powiatu ukrywał się na terenie innego województwa. Został zatrzymany w naszym powiecie, po tym jak przyjechał odwiedzić córkę.

50-latek ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, które popełnił w warunkach tzw. recydywy.

Kodeks karny za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto sąd wymierzy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na nie mniej niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne w wysokości od 5 tyś do 40 tyś zł na poczet funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej. Jeśli sprawca popełnienia przestępstwa jazdy po pijanemu był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, albo popełnił ten czyn w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, to grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (KPP Ostróda)