AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Zatrzymali poszukiwanych

Wczoraj ostródzcy i morąscy kryminalni zatrzymali 2 poszukiwanych w celu odbycia kary pozbawienia wolności za uprzednio popełnione przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece.

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Dwóch zatrzymanych w wieku 42 i 34 lat już trafili do zakładu karnego. Spędzą tam najbliższe 6 miesięcy z powodu uchylania się od ciążącego na nich obowiązku alimentacyjnego.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. Spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby lub przychodzą sami do komendy.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają jednak, że nie da się uniknąć odpowiedzialności… Można ją jedynie odwlec w czasie.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!