AktualnościHALO MORĄG

Zatrzymani poszukiwani

Wczoraj policjanci Komisariatu Policji w Morągu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę w celu odbycia kary pozbawienia wolności za uprzednio popełnione przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Niemal każdego dnia policjanci z z powiatu ostródzkiego dokonują zatrzymania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymany wczoraj (24.05.23) 36 latek już trafił do placówki penitencjarnej. Spędzi tam najbliższe 2 lata i 10 miesięcy między innymi za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą.

Osobę poszukiwaną zatrzymali również policjanci Posterunku Policji w Stębarku. W tym przypadku 42-latek został pozbawiony wolności z uwagi na nieopłaconą grzywnę. Najbliższe tygodnie spędzi za kratami po czym wróci na wolność.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby lub przychodzą sami do komendy.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają jednak, że nie da się uniknąć odpowiedzialności… Można ją jedynie odwlec w czasie.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!