AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Zawieszenie bezpośrednich porad prawnych w punktach

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374 z późn.zm.), informuję o zawieszeniu udzielania porad prawnych bezpośrednio w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej, punkcie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji w okresie od 15 marca 2021 r. do 31 marca 2021 r.

W związku z rozwijającą się stale sytuacją epidemiologiczną, prosimy jednak o śledzenie informacji dotyczących nieodpłatnej pomocy prawnej, umieszczanych na bieżąco na stronie BIP i stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostródzie.

Jednocześnie informuję o możliwości uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej
za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (np. telefon, e-mail)
Aby skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa lub mediacji należy dokonać rejestracji:
• telefonicznie pod numerem telefonu: 89 642 98 03
• lub mailowo na adres : centrala@powiat.ostroda.pl
• lub przez internet https://np.ms.gov.pl/zapisy

W myśl art. 28a ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz.U. z 2020 r. poz. 2232), beneficjent chcący skorzystać z nieodpłatnej pomocy nie musi wysłać wniosku – zgłoszenia porady na odległość ani oświadczenia, o którym mowa w art.4 ust. 2 ww. ustawy.

(Starostwo w Ostródzie)

error: Nie kopiuj!!!