Zgłoś drużynę na X wyścigi smoczych łodzi

X Wyścigi Smoczych Łodzi odbędą się w sobotę, 15 czerwca 2019 roku na jeziorze Ełckim. Wydarzenie wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Smocze Łodzie to widowiskowy sport wodny pochodzący z Chin, gdzie od tysiącleci organizuje się wyścigi na tym sprzęcie. 10-osobowe łodzie świetnie sprawdzają się jako element imprez integracyjnych.

Harmonijna współpraca, wykorzystywana podczas wyścigów smoczymi łodziami, to nieoceniona korzyść dla zespołu zajmującego się na co dzień sprawami firmowymi. Łódź swym kształtem przypomina potężnego smoka. Sama osada zaś składa się z dziesięciu wioślarzy, sternika na końcu łodzi oraz bębniarza na jej przedzie.

Swoje drużyny na wyścigi mogą zgłaszać samorządy, firmy, instytucje, służby mundurowe i ratownicze oraz mieszkańcy miasta i powiatu. Każda załoga powinna składać się z 10 pełnoletnich zawodników (plus bębniarz). Wyścigi zostaną rozegrane w jednej kategorii: otwartej – z podziałem na załogi męskie oraz mieszane (w tym przypadku wśród członków załogi muszą być przynajmniej 4 kobiety).

X Wyścigi Smoczych Łodzi odbędą się w sobotę, 15 czerwca 2019 roku na jeziorze Ełckim przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku (ul. Grunwaldzka 10).
Zgłoszenia przyjmowane są do 11 czerwca (do godz.15) drogą elektroniczną na adres e-mail: informacje@powiat.elk.pl. W zgłoszeniu należy podać skład drużyny oraz wskazać kapitana wraz z numerem kontaktowym.

Organizatorem zmagań jest starostwo powiatowe w Ełku a współorganizatorem Samorząd Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

(wwim)